Úvod » Služby » Renovace podlah

Renovace podlah  

Renovace podlah

Provádíme renovace různých druhů povrchových materiálů jako je mramor, travertin, teraco, marmoleum, pvc apod. Jedná se o následující činnosti:

  • čištění
  • broušení
  • krystalizace
  • impregnace

Čištění podlah

Pprovádíme strojní čištění pomocí padů, které je šetrné k materiálům i životnímu prostředí.

Broušení podlah

Jedná se o strojní broušení pomocí kotoučů.

Krystalizace podlah

Jedná se o speciální ošetření mramoru, kdy dochází k chemickému přetváření vlastního kamene bez použití vosků, akrylátových disperzí a polymerů. Výsledkem je obnovení původní struktury a téměř zrcadlový lesk, který však není hlavním důvodem pro volbu krystalizace. Tím je především ochrana mramoru, jako nákladného povrchového materiálu. Krystalizací je vytvořena na povrchu vrstva, která chrání mramor před pronikáním vody a nečistot do struktury kamene a tím výrazně prodlužuje jeho životnost a zároveň usnadňuje jeho každodenní údržbu.

Mramor nesmí být ošetřován mýdlovými, kyselými nebo chlor obsahujícími prostředky. Ideální prostředky pro údržbu mramoru jsou prostředky na bázi tenzidů a alkoholu.

Touto metodou jsme renovovali např. mramorové podlahy a schodiště ve dvou mezinárodních hotelech či v brněnské katedrále.

Impregnace podlah

Pro snadnou údržbu a pro zachování kvality podlahové krytiny je důležité zabránit přístupu vody a nečistot do povrchové vrstvy podlahy. Toho dosáhneme ošetřením podlahy impregnací t.j. napuštěním penetračními prostředky. Impregnace pronikne hluboko do pórů, kde vytvoří kvalitní ochranu a povrch se tímto hydrofobizuje (odpuzuje vodu). Tím však není omezena difúze vodních par a přirozená vlhkost má tak možnost unikat.

Takto ošetřená podlaha se vyznačuje jasnou krebou a snadnou a levnou provozní údržbou.

Impregnaci provádíme dle druhu materiálu za použití polymerových disperzí, vosků či přípravků s antistatickými účinky.

 

 

žánrové obrázky / Asistentka

Kancelář úklidové firmy

IP - TRADING, s.r.o.

Pražákova 66a (PPI Centre)

639 00 Brno

fotky / PPI Centre 2

e-mail: ip@iptrading.cz

tel/fax: 543 331 115

tel: 731 168 665

zajímavé služby